tradycja i nowoczesność

atrakcyjne metody nauczania

szeroki wybór zajęć dodatkowych

zespoły klasowe do 18 osób


Zdefiniuj swoją edukację na nowo!

PANLO - Pierwsze Akademickie Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu - jest propozycją dla wszystkich, którzy preferują naukę w niewielkiej grupie (maksymalnie 16 osób w klasie). Choć PANLO jest nową placówką, w szkole (połączonej w Akademicki Zespół Szkół Prywatnych wraz z Niepublicznym Gimnazjum nr 1) pracują doświadczeni nauczyciele, gwarantujący życzliwe podejście i wsparcie w nauce i rozwoju. Każdy uczeń ma przydzielonego mentora, z którym może współpracować w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Realizacja przedmiotów rozszerzonych od klasy 2 przebiega w niewielkich grupach, co gwarantuje świetne przygotowanie do matury.

Liceum blisko współpracuje z uczelniami wyższymi; przykładowo, uczniowie mają okazję przyzwyczaić się do akademickiego stylu prowadzenia zajęć m.in. z języka rosyjskiego lub logiki dzięki stałym wykładom w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.
Wirtualny Dzienniczek


Miejsce dla rodziców i uczniów, elektroniczny odpowiednik tradycyjnego, papierowego dzienniczka,
gdzie można na bieżąco obejrzeć efekty nauki naszych uczniów.

Czy wiesz, że...

26 czerwca 1994 roku Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Sosnowcu została wpisana do ewidencji szkół niepublicznych i decyzją Kuratora Oświaty w Katowicach uzyskała uprawnienia szkoły publicznej.

Nauka odbywa się maksymalnie w osiemnastoosobowych zespołach klasowych. Nauczyciele stosują ciekawe formy i niekonwencjonalne metody pracy.

Uczniowie mają komfortowe warunki do zdobywania wiedzy. Posiadamy pracownie przedmiotowe, komputerowe, siłownię, świetlice oraz do dyspozycji salę gimnastyczną i basen.

Naszym dzieciom obcy jest stres szkolny. Tutaj uczą się i odpoczywają w poczuciu spokoju i bezpieczeństwa, wolni od zagrożeń fizycznych i psychicznych.

W 2005 roku Zespół Szkół Prywatnych "Twoja Przyszłość" jako jedyna placówka niepubliczna w Sosnowcu otrzymała certyfikat "Śląskiej Szkoły Jakości".